Střechy ZAKO

Střechy ZAKO TC s.r.o.

Střechy ZAKO s.r.o.

Okapové systémy

Lakovaný hliník barvený nachází stále širší uplatnění díky příznivým vlastnostem, ke kterým patří především nízká měrná hmotnost, vysoká odolnost vůči korozi a skutečnost, že se jedná o nemagnetický materiál. Materiál je dostatečně pevný, má výbornou tvárnost a dostatečnou ochranu proti oxidaci ve formě organické povrchové úpravy v široké škále barev. Povrchová úprava se provádí nanášením polyuretanu v tloušťce cca 25 mikrometrů z obou stran. Následuje lakování, které materiálu dodá povrchovou tvrdost. Polyuretan na rozdíl od polyesteru při tvarování a ohýbání nepuká, nevznikají mikrovlásečnicové trhlinky má stálejší barevný odstín a je odolnější vůči povětrnostním podmínkám.

Uvedené barvy jsou ovlivněné nastavením Vašeho monitoru a mohou se mírně lišit od skutečných. Pro kontrolu reálné barevnosti použijte vzorník plechů nebo vzorník barev RAL.

Materiál lakovaný pozink je další vývojový stupeň ocelářského průmyslu se zaměřením na ochranu proti korozi a přizpůsobení se současným požadavkům ve stavebnictví. Lakovaný pozink v sobě spojuje vynikající mechanické vlastnosti pozinkované oceli s dodatečnou ochranou proti korozi ve formě organické povrchové úpravy v tloušťce 25 nebo 50 mikronů v široké škále barev. Povrchová úprava se provádí nanášením polyuretanu v tloušťce cca 25 mikrometrů z obou stran, v široké škále barev. Polyuretan na rozdíl od polyesteru při tvarování a ohýbání nepuká, nevznikají mikrovlásečnicové trhlinky, má stálejší barevný odstín a je odolnější vůči povětrnostním podmínkám.

Uvedené barvy jsou ovlivněné nastavením Vašeho monitoru a mohou se mírně lišit od skutečných. Pro kontrolu reálné barevnosti použijte vzorník plechů nebo vzorník barev RAL.

Měď je jeden z ušlechtilých kovů s nejbohatší historií v oblasti použití pro pokrývání střech. Již od středověku byla měď upřednostňována při pokrývání kostelů a církevních budov. Rovněž použití mědi pro okapové systémy je dlouholetou tradicí. Patří mezi nejoblíbenější materiál, na kterém si zákazníci cení dobrou zpracovatelnost a hlavně vysokou životnost zabezpečenou tvorbou patiny.

Galvanicky pozinkovaná ocel je všeobecně nejznámější a nejrozšířenější materiál vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně. Jeho nevýhodou je kratší životnost oproti mědi nebo titanzinku (koroze). Z tohoto důvodu je nutná povrchová ochrana, která v konečném důsledku zvyšuje jeho cenu.

Titanzinkové prvky okapového systému jsou vyrobeny z titanozinkové slitiny nejvyšší kvality RHEINZINK. Základ materiálu tvoří čistý zinek 99,995 % legovaný příměsí mědi a titanu. Tvorba přirozené ochranné vrstvy – patiny způsobuje, že okapové systémy splňují svůj úkol desetiletí bez nutnosti ochranných nátěrů. Všechny prvky jsou dodávané ve standardním lesklém provedení. Prvky je možné na zakázku dodávat i v předzvětralém provedení. Při takzvaném předzvětrání je již ve výrobě povrchu velmi atraktivní šedomodrý odstín patiny, který by se jinak působením povětrnostních vlivů vytvořil až po delší době. Jeho cena je prosti lesklému provedení vyšší. Práce s tímto materiálem není možná při nízkých teplotách, je křehký a za nízkých teplot se láme.